Leírás
Főbb tulajdonságok
MIÉRT MARTIGNANI?
Okos megoldások egy modern és környezetkímélő mezőgazdaságért. A MARTIGNANI 1958 óta abszolút főszereplő a mezőgazdasági és kommunális növényvédőszerek fenntartható használatában, az alacsony- és nagyon alacsony lémennyiségű 1981 óta az elektrosztatikus technikájával.
FONTOS ELŐNYÖK:
- Kis lé mennyiség 50 l/órától kezdve és normál lé mennyiség egészen 3200 l/óráig.
- Akár kis, akár normál lé mennyiségnél, a kiszórás és a felszívódás hatékonysága ugyanolyan.
- Bármely vegyi formula esetén is tökéletes és egységes a porlasztás.
- Normál lé mennyiségnél sincs csepegés a növényzetről.
- Nincs semmilyen elzáródási, eltömítődési, fúvókakopási, tárcsa- és lemezkopási probléma.
- Képesek kiszórni a (klasszikus és ipari) Bordói keveréken alapuló koncentrált keverékeket is, rézoxikloridok, fehér és sárga olajok, bárium- és kalcium poliszulfidok keverékét, az utóbbiakat tisztán is, az ő, a kereskedelemben szokásos folyékony formulájukban, hígító víz nélkül.
- A folyadékellátás azonnali és pontos szabályozása.
- Bármelyik fúvókát (a többiektől) függetlenül el lehet zárni vagy szabályozni.
- Az alkalmazás maximális sokoldalúsága és a tartozékok széles választéka.
- Közismert egyszerűség és üzembiztonság nagyon csekély karbantartás mellet.
MARTIGNANI WHIRLWIND M612 T2 MAJOR, DIÓS DIFFÚZORRAL
A világon elismert pneumatikus cseppképzésű rendszerrel rendelkező MARTIGNANI permetezők, a kezdetektől fogva garantálják:
- a gyors és korszerű működést
- nagyon finom permet kibocsátását az egységnyi idő alatt elhasznált lé mennyiségtől függetlenül
- a hatóanyagok tökéletes és egységes elosztását
- kivételes szórási tartományt és fedettségi kapacitást bármely típusú és formájú kultúrában, és bármilyen helyzetben, még különösen nehéz éghajlati-környezeti körülmények között is
- a védelem kiváló hatékonyságát, legyen szó akár gombaölő, akár rovarirtó szerekről, különösen a levelet belülről rágó rovarok, a lepkék, a bíbortetvek, az atkák, a levéltetvek és a repcebolhák ellen vívott harcban az alábbi megtakarítások mellett:
-
-
-
-
-
-
- VÍZ több, mint 90%
- VEGYSZER több, mint 30%
- MUNKAIDŐ több, mint 60%
- ÜZEMANYAG több, mint 40%
-
-
-
-
-
A kiszórást a növényeket kímélve teszi (alacsony folyadéknyomás) és talajszennyezés nélkül (a vegetációról egyetlen csepp sem csepeg le a talajra).
Ezek a gépek vizes vagy olajos formulákat tudnak permetezni, anélkül, hogy akár egyetlen fúvókát, vagy lemezkéket, stb. is ki kellene cserélni. Egységes porlasztással (50-től 150 mikron közötti cseppek igény szerint), és változatlan nyomáson (1,5 bar) bármelyik alábbi tartományban:
- NORMÁL LÉMENNYISÉG (1000 l/ha fölött)
- KÖZEPES LÉMENNYISÉG (500-1000 l/ha)
- KIS LÉMENNYISÉG (200-500 l/ha)
- NAGYON KIS LÉMENNYISÉG (50-200 l/ha)
- ULTRA- KICSI LÉMENNYISÉG (kevesebb, mint 50 l/ha)
ALAPELV
Az 1.sz. ábra egy 300x300x300 mikron (mikron = ezredmilliméter) méretű kockát mutat, valamint oldalt egy másik, 50 mikronos kockát. Azt találjuk, hogy ez utóbbi hatszor belefér az előző kocka hosszúságába, hatszor a szélességébe és hatszor a magasságába, ami azt jelenti, hogy 216-szor fér bele a kockába (valóban: 6x6x6=216). Ez a szabály nem csak a kockákra érvényes, hanem a gömbökre is, és így a cseppekre is. A 300 mikronos kocka ennek alapján összehasonlítható egy hagyományos porlasztó nyomás alatt lévő fúvókái által képzett egy cseppel, míg az 50 mikronos kocka megfelel a Martignani permetezője által képzett egy cseppnek: ebből következik, hogy egy nyomással működő turbó permetező egyetlen permetlé cseppje jó 216 Martignani permetező által képzett cseppet tartalmaz.
Minden egyes csepp körül (2.sz. ábra) van egy 100 mikron széles terület, amelyben a hatóanyag célzottan fejti ki a tevékenységét. Amennyiben összehasonlítjuk a 2. sz. és 3. sz. ábrákat, észre fogjuk venni a különbséget a két felület között (az egyik a már nagyobb felület, melyet 216 db 50 mikron méretű csepp borít és a másik, amelyet 300 mikron méretű cseppek borítanak).
Ebből az ékesszóló összehasonlításból könnyen megértjük, hogyan lehetséges az, hogy a Martignani permetező jobb fedettséget tesz lehetővé bármelyik másik eszköznél, miközben több mint 30% növényvédő szert és több mint 90% vizet spórolunk meg.
MŰSZAKI ALAPELV
A növények között képződő elektrosztatikus mezők hatására, amelyek jó vezetők (nedvek, ásványi sók, nedvesség, stb.) és a Martignani permetezőkből kiszállított vegyi köd megfelelő elektrosztatikai töltöttséggel, a permetcseppek, a hatóanyaggal telített cseppek, amelyeket a növények (ágak, levelek, stb.) vonzanak, csökkentve az elsodródás miatti veszteséget szél jelenléte esetén is.
A leghatékonyabb módszer a modern világ két visszatarthatatlan igényének az összeegyeztetésére: a növényvédő szerek használata a föld gyümölcseinek a védelmére és ugyanakkor kímélni az embert és a környezetét.
ELECTROSTATIC® AGRO SPRAY SYSTEM 1981 óta

A Martignani az abszolút főszereplő a mezőgazdasági növényvédő szerek fenntartható használatában a KIS- ÉS NAGYON KIS LÉMENNYISÉGŰ ELEKTROSZTATIKUS technikájával.
Ez az első és egyetlen növényvédelmi rendszer a növényvédő szerek mindennemű újrahasznosítása nélkül, mely azon túl, hogy mérsékli a cseppek elsodródását, TÖBBSZÖRÖSEN DOKUMENTÁLTAN csökkenti a vegyszermaradványok mennyiségét a gyümölcsökön, zöldségeken, szőlőn, borban, stb.
KONSTRUKTÍV JELLEMZŐK
- kizárólagos tanulmányozású, kivételes teljesítményt nyújtó KETTŐS SZÍVÁSÚ CENTRIFUGÁL VENTILÁTOR, amely képes nagy mennyiségű levegőt biztosítani nagy kimeneti áramlási sebesség mellett, nagyon mérsékelt fordulatszámon
- különleges profilú és nagy (4 mm) átmérőjű FÚVÓKÁK, tehát nincs eltömődés vagy elzáródás, sem kopás, sem deformáció. A légáramban olyan ponton helyezkednek el, amelyben a levegő eléri a rendelés szerinti 300 km/óra sebességet, elérve így a folyadék nagyon kisméretű cseppekké osztódását
- INOX fokbeosztásos (szabadalmaztatott) PRECÍZIÓS ADAGOLÓK: lehetővé teszik a teljes folyadékáramlásnak egy pillanat alatt való változtatását 0 és 550/1300 l / h között. Ez függ a hektáronként kiszórni kívánt permetlé mennyiségétől (vagy a térfogatától), a kívánt haladási sebességtől, a szer előre megválasztott töménységétől (a normálistól annak 2,3,4…10 vagy 20 szorosáig), a talaj minőségétől, amelyen a gép dolgozik, a kultúra sűrűségétől, stb.
- magas hozamú (120 – 500 l/perc) INOX ACÉL CENTRIFUGÁL SZIVATTYÚ speciális anyagból készült exkluzív Martignani mechanikus tömítésekkel a fúvókák táplálásához, a tartályban a folyamatos és szabályozható folyadék keveréshez, gyors öntöltés szennyeződés-mentességéhez, és az inox „PRE-MIX-ECO” előkeverő tartály beindításához
- „PRE-MIX-ECO” SZERKEZET nagy kapacitású előkeverő tartály, ideális a zárt tartályban való vegyszerkeverékek készítéséhez, akár az öntöltés fázisában, akár úgy, hogy a víz már benne van a tartályban, egyszerűen egy szelep működtetésével
- polietilénből vagy megerősített üveggyantából készült TARTÁLYOK a kardántengelyes típusokhoz, és inox acél tartályok a saját motoros típusokhoz. Minden tartályba (az inox változat kivételével) be van építve két kis tartály a rendszer mosásához és kézmosáshoz (a CE normák szerint). A szívónyílások oly módon vannak kivitelezve, hogy biztosítva legyen a koncentrátum keverékek teljes felhasználása akkor is, ha a gép lejtőn dolgozik. A folyadékszint jól látható a vezetőülésből
- KÜLSŐ SZŰRŐ A SZÍVÓRENDSZERHEZ, amit teli tartály mellett is könnyű tisztítani
- túlméretezett, porfestett fémprofilokból készült váz szabályozható vonórudakkal és tengelyekkel
- ELEKTROMOS VEZÉRLÉS, ami a kezelő keze ügyében van elhelyezve, glicerines nyomásmérővel, beépített csepegés gátló szerkezettel a CE előírásai szerint, ami lehetővé teszi, hogy egyidejűleg vagy külön-külön lehessen a folyadékellátást biztosítani a különböző szakaszolókon át.
Igény szerint: Bravo ARAG komputer





ÖSSZEÁLLÍTÁS:
- Major ventilátor (25%-kal több levegőt szállít) rendkívül nagy terület kezelésére (pl.: nagy kiterjedésű vagy nagyméretű gyümölcsösök, mint például a citrom- és narancsfélék, dió ligetek, nyárfások, olajfa ligetek, mandulások növényvédelméhez, zöldségesekben vagy nyílt területi művelésű kultúrákban, ahol a csődiffúzorral való legnagyobb szórási tartományára van szükség.
- Speciális diós elektrosztatikus diffúzor készlet.
A LEGFŐBB KÜLÖNBSÉGEK A LEVEGŐ DINAMIKUS HASZNÁLATÁBAN A MARTIGNANI ÉS A KLASSZIKUS AXIÁL VENTILÁTOROS PERMETEZŐ KÖZÖTT:
- Martignani: A kétfokozatú ventilátor által beszívott levegőt teljes egészében felhasználja.
Axiál ventilátoros: Az axiális ventilátornak csak kétharmada termel levegőt: a harmadik harmad nem használatos, mert ugyanúgy felvesz teljesítményt. - Martignani: Egységes kimeneti sebesség a szektorok teljes szakaszán, a légáram tökéletesen a növényzetre irányul.
Axiál ventilátoros: A beszívott levegő a propeller tengelye körül forog, így turbulenciát és egyenetlen sebességet generál a kimeneti szakaszban, ahol az uralkodó áramlás egyik részről felfelé halad, a másik részről lefelé. - Martignani: A bármelyik oldalról beszívott levegőt az aerodinamikai diffúzor csoport vezeti, így majdnem teljesítményveszteség nélkül sugározza.
Axiál ventilátoros: A levegő kénytelen durván 90 °-kal kell eltérni: ez 20% teljesítmény-veszteséghez vezet. - Martignani: Folyamatos légáramlás, nagy sebességgel és nagy teljesítményű penetrációval, erőszak nélkül és zavar nélkül.
Axiál ventilátoros: Folyamatos légáramlás, nagy sebességgel és nagy teljesítményű penetrációval, erőszak nélkül és zavar nélkül. - Martignani: A két diffúzor mindegyikét el lehet forgatni 90°-kal, oly módon, hogy így a növények alakjától függően, minden egyes légáram egyedenként irányulhat a legfontosabb részekre.
Axiál ventilátoros: Nincs lehetőség a különböző formájú növényekhez való alkalmazkodásra. - Martignani: A két diffúzor ugyanabba az irányba fordítható: a behatolás így megduplázódik, ez lehetővé teszi akár erős szélben is a munkavégzést.
Axiál ventilátoros: Egyoldalú munkavégzés esetén le kell zárni a másik oldal folyadékkimenetét, és bár ennek az oldalnak az aerodinamikai teljesítménye kiesik, továbbra is teljesítményt vesz fel. - Martignani: Az egyenletes és turbulencia nélküli levegőáramlás, amely rendkívül nagy teljesítményt biztosít, az egyoldalú és kétoldalú növényápolás érdekében végrehajtható módosítások sokasága mellett lehetővé teszi annak megállapítását, hogy a Martignani permetező a felvett teljesítménynek a 100% -át használja fel.
Axiál ventilátoros: 20% és 33% teljesítmény-veszteséget mutat (lásd 1., 2. és 3. pont), ily módon kevesebb, mint 50% marad; ezen túlmenően, ezt a rendelkezésre álló teljesítmény részt tökéletlenül használja fel.
A kis lémennyiségű elektrosztatikus tesztek fluoreszkáló anyaggal készült képei, egyedülálló homogén fedettséget mutatnak.
A tartályok űrtartalma igény szerint választható vontatott gépek 1000-1500-2000-3000 l között. A permetlé mennyiség 50 – 3200 l/ha tartományban állítható a kalibrált INOX szabályozószeleppel.
Amennyiben a Martignani permetezőgép elnyerte a tetszését és szeretné kipróbálni a saját ültetvényén, kérjük keresse a területileg illetékes értékesítő kollégánkat.
Foglaljon időpontot egy személyes gépbemutatóra.